Hostingové služby

Naše firma obohatila svou nabídku v oblasti poskytování služby Outsourcing a Serverhousing o Cloud Computing. Označujeme tím různé technologické postupy, které umožňují sdílet datové a výpočetní zdroje prostřednictvím sítě Internet.

Jsou to technologie „v oblaku“ nebo také v „cloudu“, které například umožňují uživatelům přistupovat ke službám či programům uloženým na serverech na internetu. Mohou k nim přistupovat z libovolného místa, nemusí mít k dispozici vlastní software na výkonných serverech.

Cloud Computing rozšiřuje možnosti, jak řešit některé potřeby uživatelů současných informačních technologií, jakými jsou například zvýšení datové a výpočetní kapacity, možnost škálovat výpočetní výkon či měnit požadované funkcionality v reálném čase (za běhu) a to bez nutnosti nákladných investic do nové infrastruktury, školení nových pracovníků, nebo licencování nového softwaru.

V oblacích můžeme zabezpečit přístup k aplikacím Office 365 anebo služby pro provoz informačních systémů v prostředí internetu na platformě Windows Azure.

Vše o světu kolem Office 365 je zde velmi zajímavý blog. Co se týče Windows Azure, více informací najdete na této stránce.