Pracovní stanice, NTB

Pracovní stanice je špičkový desktop nebo stolní počítač, navržený pro technické použití. Bývají většinou určeny pro práci jednoho uživatele, ale mohou být zpřístupněny vzdáleně dalším uživatelům.

Obvykle nabízejí vyšší výkon grafiky, procesoru, velikost paměti a schopnost multitaskingu. Ovládací panely se většinou skládají minimálně z displeje, klávesnice a myši, ale často podporují vícenásobné displeje a mohou často využívat server.

Notebook, někdy také laptop snad netřeba představovat. Používáme je na stejné úlohy, jako stolní počítače. Mají srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů, ty však nejsou zaměnitelné.

Komponenty v noteboocích jsou miniaturizované a optimalizované z hlediska příkonu, fyzických rozměrů a hmotnosti. V současnosti není cenový rozdíl mezi stolním a přenosným počítačem tak velký a s tím výrazně stoupá zájem i o notebooky.

Ať už sháníte pracovní stanici, notebook, nebo klasické PC, jsme schopni Vám nabídnout kvalitní řešení od těch nejznámějších výrobců, jako je především Lenovo, Dell, HP nebo i dalších.