Virtualizace a Cloud

Cloud Computing

Naše firma obohatila nabídku služeb z rodiny Outsourcing a Serverhousing o novinku. Je jí služba Cloud Computing.

Cloud Computing označuje technologické postupy, které umožňují sdílet datové a výpočetní zdroje prostřednictvím sítě Internet. Technologie „v oblaku“ tedy „přesunují“ data, aplikace či služby do internetu. Tento princip se opírá o předpoklad, že jejich uživatelé (ať již osoby či organizace) se nemusí seznamovat se složitými technickými detaily a navíc se o systémy (často dosti nákladně) starat. Mohou je pouze užívat.

Výhody Cloud computing:

  • Klient nemusí znát princip funkce HW a SW.
  • Snazší vzdálená podpora.
  • Sdílení HW prostředků umožnuje lépe rozdělovat výkon mezi jednotlivé klienty.
  • Rozšíření funkcí a zvýšení výkonu probíhá přímo v datovém centru. Tento systém šetří čas, náklady, dopravu i životní prostředí. Práce, hry, sociální sítě – na cokoliv používáte počítač, vždy je prioritou rychlost a bezproblémovost provozu.
  • Uživatel se může k datacentru připojit kdekoliv, nezávisle na platformě (PC, mobilní telefon, auto…).
  • Datové centrum může nabídnout vyšší výkon pro jednoho klienta než běžný počítač. Naopak v případě, že výkon není třeba, dokáže tento systém šetřit prostředky.

VMWARE = virtualizační technologie, úsporná a flexibilní řešení v oblasti virtualizace a cloud infrastruktury.

Řešení VMware už není dnes jen serverová virtualizace, nabízí základnu pro interní i externí cloudy, umožňuje jejich propojení standardizovaným způsobem a organizacím všech velikostí přináší veškeré výhody cloud computingu.

Společnost VMware přináší na trh ucelenou sadu technologií a je jednou z prvních, kteří přišli na trh s tímto řešením. Pružně reaguje na vývoj, zvyšující se požadavky na výpočetní výkon, dostupnou velikost paměti, rychlosti zpracování operací a značně přesahuje požadavky i těch zdrojově nejnáročnějších aplikací. V kombinaci s vylepšenou a zjednodušenou vysokou dostupností, umožňují tato zlepšení škálovatelnosti a výkonu virtuálních strojů zákazníkům provozovat své nejdůležitější podnikové aplikace, aniž by pochybovali o jejich výkonu a dostupnosti. VMW_09Q4_LGO_PARTNER_SOLUTION_PROVIDER_ENT

Naše společnost AMCOBEX je certifikovaným dodavatelem těchto osvědčených řešení, nabízíme jejich dodávku, implementaci, kompletní služby:

  • vyhodnotíme prostředí a doporučíme postupy optimalizace
  • navrhneme technické řešení pro konsolidaci a virtualizaci dle Vašich potřeb a požadavků
  • zajistíme odborné technické konzultace a podporu
  • provedeme instalaci a implementaci technologií pro virtualizaci

NAŠI PARTNEŘI: